صفحه اول   |  گویش روستا   |  گالری تصاویر   |  تماس   |  ارتباط با مدیریت   |  پیوندها  
 صفحه اصلی    اساسنامه    عضویت    اعضا    فعالیت های شرکت    شخصیت ها    کارگروه ها    اتاق فکر    پیشنهادات    نقشه و فرهنگ طار  
یکشنبه، 11 آبان 1399 - 01:51   
  تازه ترین اخبار:9 اثر منقول فرهنگی و تاریخی اصفهان ثبت ملی شد     عاملان گرانی طلا در سال آینده     تخم‌مرغ کیلویی ۱۲ هزارتومان به شرط تامین ۱۰۰ درصدی خوراک طیور!     چین به جنگ با دلار می رود؟     تحلیل کارشناسی از دستورالعمل جدید استخراج رمز ارز     نرخ سود بانکی افزایش پیدا نمی‌کند     زندگی سخت بشر با کرونا / آینده ویروس، همچنان در ابهام     دورکاری ۵۰ درصدی و مشاغل گروههای ۳ و ۴ مشمول محدودیتهای کرونایی در تهران     بهره‌مندی حدود ۲۰ هزار نفر از خدمات بهداشتی و درمانی در طرح نذر آب 3     ارتباط افزایش ناچیز آلودگی هوا با افسردگی     هوای پایتخت برای گروه‌های حساس ناسالم است     عدم ابلاغ رسمی ممنوعیت صید ترال فانوس ماهیان به محیط زیست     نحوه هزینه‌کرد درآمدهای ناشی از صدور پروانه شکار شفاف سازی شود     انتشار کتاب "مبانی تهیه نقشه راه سازمانی و یافته‌های نوین"     دسترسی به نشریات قاجار تاکنون     تجلیل از «اسلامی نُدوشن» در جایزه شعر خبرنگاران     بیایید برای هم خیر بخواهیم     چه بر سر موسیقی کودک آمد؟     هنر عباس معیری؛ از تهران تا پاریس     برداشت ۹۰۰ تن گردو از ۳۷۸ هکتار باغ های شهرستان نطنز        
- اندازه متن: + -  کد خبر: 46983صفحه نخست » اخبار روستایکشنبه، 30 شهریور 1399 - 11:40
واکنش سخت ایران به هرکس که پا را از گلیمش بیرون بگذارد/تاریخ خبر 6/30 بیشتر.....
  
سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه صبح امروز(یکشنبه) در نشست خبری با گرامیداشت یاد و خاطر ۸ سال دفاع مقدس گفت: این ضرباتی که ناجوانمردانه به خاطر تحریم‌ها به ملت ایران زده شده، نه فراموش می‌شود و نه فراموش می‌کنیم که خسارت‌ها را بگیریم و روزی که آمریکا عاقل شود و به جامعه جهانی برگردد و بتواند همه چیز را جبران کند
ناطقان: سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه صبح امروز(یکشنبه) در نشست خبری با گرامیداشت یاد و خاطر ۸ سال دفاع مقدس گفت: فرزندان این سرزمین در دفاع مقدس اجازه ندادند حتی یک وجب از خاک این سرزمین اشغال شود.

وی ادامه داد: اگر امروز با این اقتدار در منطقه و جهان هستیم همه مدیون خون شهداست و ما تا ابد مدیون آنها هستیم. آن روزها روزهای خون و قیام است که هیچ وقت فراموش نمی‌شود. امید داریم نسل جوان آن تاریخ افتخار آمیز را مطالعه کنند. من یاد و خاطر آنها را گرامی می دارم و از خداوند متعال مدد می‌خواهیم که پیرو راه آنها باشیم.

خطیب‌زاده در ادامه گفت: گفتگوهای تلفنی آقای ظریف با همتایانش در سنت وینسنت و جمهوری ارمنستان از جمله مهمترین اقدامات دستگاه دیپلماسی در هفته‌های اخیر بوده است.

وی با بیان اینکه مجمع عمومی سازمان ملل امسال بصورت مجازی برگزار خواهد شد، اظهار کرد: طبق برنامه ریزی اعلام شده، سخنرانی وزیر امور خارجه کشورمان دوشنبه شب و سخنرانی رئیس‌جمهور نیز سه‌شنبه انجام خواهد گرفت.

سخنگوی وزارت امور خارجه در پاسخ به سوالی درخصوص اظهارات وزیر امور خارجه آمریکا مبنی بر اینکه با بازگشت تحریم‌های ضد ایرانی جهان امن‌تر خواهد شد، اظهار کرد: جهان خیالی پمپئو هم امن‌تر نخواهد شد، او از روزی که تصمیم گرفت در این فضای پرمکر وارد شود، دنیای ذهنی خود را هم ناامن کرد.

خطیب‌زاده تصریح کرد: دنیا با اقدامات آمریکا چیزی جز ناامنی، جنگ، خشونت و خونریزی به خودش ندیده است. میراث شوم سال‌های حضور آمریکا در مناطق مختلف دنیا بویژه منطقه غرب آسیا از افغانستان تا فلسطین مظلوم چیزی جز این میراث شکست خورده و خانمان‌برانداز برای مردم این منطقه نبوده است.

وی خاطرنشان کرد: آنچه که آمریکا مجددا درگیر آن است یک گروکشی دیگر است و به لیست یاغی‌گری‌های واشنگتن اقدام دیگری را هم اضافه کرده است؛ البته یک هیاهو برای هیچ. من تصور می‌کنم تلخ‌ترین روزها و ساعات برای آمریکا رقم می‌خورد. انتخاب امریکا این بوده است که در طرف اشتباه تاریخ بایستد و فراموش کرده که وظایفش چه است.

سخنگوی وزارت امور خارجه با بیان اینکه پیام تهران به واشنگتن روشن است، گفت: به جامعه جهانی تعهدات خودتان برگردید و دست از یاغی‌گری و سرکشی بردارید تا جامعه جهانی تو را بپذیرد.

خطیب‌زاده در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه واکنش ایران به بازرسی کشتی‌های ایرانی توسط آمریکا و دیگر کشورها چیست؟، اظهار کرد: آمریکا در ادعای خود بسیار منزوی است. اینکه امریکا در مرکز انتهایی قدرت خود این چنین منزوی شود، بهترین نشانه است که به شما بگوید چقدر قدرت آمریکا پوشالی است.

وی افزود: آمریکا نتوانست در فضای سیاسی و روندهای حقوقی به آنچه می‌خواهد، دست یابد به همین علت به سیاست قلدری برگشته است و می‌خواهد از طریق قلدری کارهایش را جلو ببرد.

سخنگوی وزارت امور خارجه تاکید کرد: این پیام را آمریکایی ها باید گرفته باشند که دنیا درحال تغییر است، ارکان قدرت هم در حال تغییر هستند و به دلیل سیاست‌های خودتحمیلانه ترامپ اولین قربانی این تغییر خود آمریکا خواهد بود.

خطیب‌زاده گفت: سه کشور اروپایی که متحدین قطعی آمریکا هستند امروز مجددا نامه نوشتند و گفتند آمریکا نه تنها حقی، در استفاده از سازوکار قطعنامه ۲۲۳۱، ندارد بلکه تصمیمش هیچ اثر حقوقی هم ندارد. خود آمریکایی‌ها می‌دانند چقدر ادعاهایشان پوچ و بیهوده و بی‌اثر است.

وی تصریح کرد: هر اقدامی که ناقض حاکمیت ایران و ناقض قوانین بین‌المللی با جدیت و بدون لحظه‌ای تردید پاسخ داده خواهد شد. به آمریکایی‌ها می‌گوییم که دست از راهزنی‌های دریایی، هوایی و زمینی بردارند زیرا دوران راهزنی‌ها تمام شده است.

سخنگوی وزارت امور خارجه در پاسخ به این سوال که آمریکایی می‌گویند تلاش ما برای گسترده‌تر کردن برجام است، گفت: پاسخ ما به این سخنان داده شده است. برجام یکبار مذاکره، جمع بندی، امضا و مهر و موم شده است و هراقدامی بخواهد این مهر و موم را باز کند یعنی پایان برجام بنابراین ما از همه کشورها می‌خواهیم به بدیهیات روابط بین الملل و تعهدات حقوقی خود پایبند باشند.

سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: تلاش آمریکا بی نتیجه است و نمایش آنها بیننده‌ای ندارد، آنها اگر بخواهند پای خود را از گلیمشان فراتر بگذارند پاسخ قاطع دریافت می‌کنند.

خطیب‌زاده درباره احتمال مذاکره با آمریکا و تلاش روسیه برای میانجی‌گری بین ایران و آمریکا، گفت: ما به نیات خیر شرکای خود شک نداریم اما هیچ اعتمادی به آمریکا نداریم.

وی ادامه داد: در موضوع برجام، تعهدات اروپایی‌ها از روزی که ترامپ از برجام خارج شد، انجام نشده است و در این موضوع ما شفاف بودیم و چندین جلسه در این خصوص برگزار شد البته آنها تلاش‌هایی داشتند که موثر نبوده است.

سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: نمایندگان چین و روسیه و دیگر اعضای برجام در خصوص اقدامات ترامپ شفاف برخورد کرده اند و من معتقدم که یک نه بزرگ باید به ترامپ گفته شود که دست از این رفتارها بردارد.

خطیب زاده درباره محور سخنان وزیر امور خارجه و رئیس جمهور در مجمع سازمان ملل گفت: امسال هفتاد وپنجمین سالگرد تاسیس ملل متحد است. مواضع و نگاه ایران در خصوص مسائل بین المللی محور گفتگوی مقامات ایران خواهد بود. ایران هراسی نیز برای این بود که صدای ایران به جهان نرسد به همین دلیل آقای ظریف را تحریم کردند که البته تاثیر عملی نداشته است.

وی درباره تاسیس سفارت آذربایجان در سرزمین های اشغالی و تاثیر آن بر مناقشه منطقه میان ارمنستان و آذربایجان، گفت: ما به دوستانمان در ارمنستان گفته ایم، رژیم صهیونیستی هیچ تاثیری در منطقه ندارد، ما معتقدیم هیج مناقشه‌ای در منطقه با درگیری حل نمی‌شود و بهترین راه حل راه‌هایی است که با مشارکت کشورهای منطقه‌ای و بر اساس همکاری شکل بگیرد.

سخنگوی وزارت امور خارجه ادامه داد: دولت آمریکا هیچ راهی جز جبران و بازگشت به معادلات بین‌المللی ندارد، جامعه جهانی نیز باید مقابل زیاده‌خواهی‌های آمریکا بایستد.

خطیب‌زاده درباره دلایل لغو سفر وزیر امور خارجه به کشورهای اروپایی گفت: سفر آقای ظریف به دلیل پروتکل های بهداشتی لغو شد و معلوم نیست که چه زمانی برگزار شود.

وی افزود: سفر ظریف از آفریقا تا اروپا در حال برنامه‌ریزی است. مطمئن نیستیم این سفر به زودی انجام شود که به خاطر مسائل لجستیکی و پروتکل کرونا است. این چیزی نیست که بخواهند از آن داستان بسازند.

سخنگوی وزارت امور خارجه درباره اعلام خرابکاری در حادثه نطنز توسط سازمان انرژی اتمی و نقش دولت‌های خارجی در آن، گفت: جمع‌بندی این موضوع در اختیار نهادهای امنیتی و اطلاعاتی ایران است. مطمئنا اگر مساله ای به سیاست خارجی برگردد، ما اقدام جدی خواهیم کرد. هنوز در این فاز به ما چیزی گفته نشده است ولی مطمئن هستم در کانال‌های خود پیام‌ها داده، گرفته و دیده شده است.

خطیب زاده درباره آخرین وضعیت پیگیری غرامت ۱.۱ میلیاردی اسرائیل به ایران، گفت: ما از حقوق ملت ایران در چارچوب نرم‌های بین‌المللی و اصول سیاست خارجی ایران، دفاع می کنیم. قطعا این مسیر را ادامه خواهیم داد.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار مهر درباره آخرین وضعیت طرح صلح هرمز که از سوی ایران ارائه شده است، گفت: طرح صلح هرمز یک مسیر است. این طرح فراگیرترین از حیث کنشگران، اصول و مبانی است اما دعوت ملل و دولت‌های منطقه به یک سازوکار منطقه‌ای است. این طرح به خودی خود یک پویایی و دینامیسم ایجاد کرد که در طرح‌های دیگر دیدید. به چارچوب‌ و اصول خود در این طرح پایبند هستیم و امیدواریم مسیری که آغاز شده به زودی به سازوکار منطقه‌ای ختم شود.

 سخنگوی وزارت امور خارجه ادامه داد: طرح صلح هرمز دعوت کشورهای منطقه ای برای یک سازوکار برای صلح منطقه است، این طرح یک پویایی را ایجاد کرد و ما همچنان به چهارچوبی که در این طرح اعلام کرده ایم پایبند هستیم و امیدواریم این مسیر تحقق یابد و کشورهای منطقه با همکاری به دنبال حل مشکلات منطقه و تامین امنیت منطقه باشند.

خطیب‌زاده درباره پیگیری آخرین اقدامات برای دریافت مطالبات ایران از کره جنوبی اظهار داشت: ما در مورد سنت سنت و ریال ریال ایران ایستاده‌ایم. هم به آنهایی که مدعی هستند که نمی‌توانند و هم به آنهایی که نمی‌خواهند هم گفته ایم. مذاکرات در جریان است و پیشرفت‌هایی حاصل شده است ولی در مورد آنچه قضاوت می‌کنیم، اقدام است و نه کلام.

وی درباره اظهارات سخنگوی وزارت خارجه آمریکا که گفته فشار حداکثری به ایران باعث شده رفتارهای تحریک آمیز دریایی آن در خلیج فارس محدود و تهران از کسب میلیاردها دلار محروم شود، گفت:‌ عاقلان دانند که فشار حداکثری دائمی آمریکا موفق بوده یا مقاومت حداکثری ملت ایران. عاقلان دانند که این آمریکاست که بعد از ۱۷ سال جنگ و خونریزی در افغانستان می‌نشیند مذاکره می‌کند برای فرار آبرومند از افغانستان یا ایران که همواره در این منطقه خواهد بود. عاقلان دانند که این آمریکاست که در عراق برای اخراجش قانون می‌گذارند و یا سر نخواستن آن دعواست یا جمهوری اسلامی ایران که در این حوزه است. عاقلان دانند که در سوریه، یمن، خلیج فارس، قفقاز و آسیای مرکزی چه اتفاقاتی رخ می‌دهد.

سخنگوی وزارت امور خارجه با اشاره به اوضاع بد آمریکا در جهان تصریح کرد : ایالات متحده روزهای تلخی را طی می‌کند که نتیجه و ثمره نه تنها سیاست‌های مخرب فعلی رژیم حاضر در کاخ سفید است، بلکه سال‌ها خونریزی، جنگ و کشتار مردم بی‌گناه این منطقه است. ایالات متحده جز این ادعاهای واهی حرف دیگری نمی‌تواند بزند.

خطیب‌زاده افزود:‌ شاهد بودید بلایی بر سر تک‌تک افرادی که در فشار حداکثری با ترامپ همراه بودند، آمد. از بولتون گرفته تا هوک. شکست فشار حداکثری را هم گردن آنها انداختند.

وی ادامه داد: این ضرباتی که ناجوانمردانه به خاطر تحریم‌ها به ملت ایران زده شده، نه فراموش می‌شود و نه فراموش می‌کنیم که خسارت‌ها را بگیریم و روزی که آمریکا عاقل شود و به جامعه جهانی برگردد و بتواند همه چیز را جبران کند.
 
منبع: مهر
 
 
 

 

   
  

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
 پربیننده ترین مطالب
  تخریب قلعه وشاق و محیط زیست نطنز با فعالیت معادن؛ چرا مسئولان سکوت کردند؟+ فیلم/تاریخ خبر 7/15 بیشتر....
  برداشت ۹۰۰ تن گردو از ۳۷۸ هکتار باغ های شهرستان نطنز
  389 نقطه حادثه‌خیز جاده‌های اصفهان در حال بررسی است/تاریخ خبر 7/15 بیشتر.....
  مردم چهارمین شهر زیارتی کشور از نبود تاکسی رنج می‌برند؛ بادرودی‌ها در تامین نیازهای اساسی مشکل دارند/تاریخ خبر 7/22 بیشتر.....
  مردم چهارمین شهر زیارتی کشور از نبود تاکسی رنج می‌برند؛ بادرودی‌ها در تامین نیازهای اساسی مشکل دارند
  برداشت ۹۰۰ تن گردو از ۳۷۸ هکتار باغ های شهرستان نطنز /تاریخ خبر 7/22 بیشتر....
  افزایش 60 درصدی برداشت گردو از باغات شهرستان نطنز/تاریخ خبر 7/22بیشتر....
  تخریب قلعه وشاق و محیط زیست نطنز با فعالیت معادن؛ چرا مسئولان سکوت کردند؟+ فیلم
  گروه محیط زیست/نحوه هزینه‌کرد درآمدهای ناشی از صدور پروانه شکار شفاف سازی شود/تاریخ خبر 8/5 بیشتر.....
  9 اثر منقول فرهنگی و تاریخی اصفهان ثبت ملی شد/تاریخ خبر 8/5 بیشتر.....
 
 آخرین مطالب
  9 اثر منقول فرهنگی و تاریخی اصفهان ثبت ملی شد
  9 اثر منقول فرهنگی و تاریخی اصفهان ثبت ملی شد/تاریخ خبر 8/5 بیشتر.....
  عاملان گرانی طلا در سال آینده
  گروه اقتصاد/عاملان گرانی طلا در سال آینده/تاریخ خبر 8/5 بیشتر.....
  تخم‌مرغ کیلویی ۱۲ هزارتومان به شرط تامین ۱۰۰ درصدی خوراک طیور!
  چین به جنگ با دلار می رود؟
  گروه اقتصاد/تخم‌مرغ کیلویی ۱۲ هزارتومان به شرط تامین ۱۰۰ درصدی خوراک طیور!/تاریخ خبر 8/5 بیشتر.....
  گروه اقتصاد/چین به جنگ با دلار می رود؟/تاریخ خبر 8/5 بیشتر.....
  تحلیل کارشناسی از دستورالعمل جدید استخراج رمز ارز
  گروه اقتصاد/تحلیل کارشناسی از دستورالعمل جدید استخراج رمز ارز/تاریخ خبر 8/5 بیشتر.....
 
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
© یاران طار 1392
info@yarantar.com
پشتیبانی توسط: خبرافزار